| Andie a întrebat:

Sunt in clasa a 11a si as dori sa dau admiterea la medicina pentru ca imi place foarte mult acest domeniu. Am inceput si pregatirile si sunt foaaarte entuziasmata big grin As vrea insa sa-i intreb pe cunoscatori ce m-ar sfatui in legatura cu alegerea universitatii. Cea din Bucuresti, Cluj sau Tg. Mures? Daca ati putea veni si cu niste argumente pro si contra, ar fi genial. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea la medicina nu te intraba nimeni ce e mama si tata.
E adevarat ca daca spui "sunt fiul profului x " uneori conteaza dar n-am vazut NICIODATA dat la o parte un student care vroia sa invete! Sa inveti nu te poate impiedica decat propriul creier, niciodata un profesor.
Vezi ca viata e scumpa rau la Cluj, chiar mai scumpa decat in bucuresti.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cat mai aproape de casa.
Atata vreme cat intra oricine la medicina totul depinde numai de tine ca sa inveti ori ca sa nu...
Oricum astae 3 pe care le-ai enumerat ( cred ca te referi la cele de stat, oricum ) sunt univ. de renume, cu traditie, cu profesori destepti care pot invata. daca au pe cine!

| AdelinaC a răspuns:

Depinde care este mai aproape de orasul tau sau daca chiar se afla in orasul tau.Eu de exemplu voi da la cea din Bucuresti. Dupa parerea mea toate sunt bune, important este ca tu sa inveti.

| Andie explică:

Cea din Bucuresti ar fi cea mai aproape de mine, ca si distanta, insa. nu as vrea ca dupa ce intru la Bucuresti, sa imi doresc sa fi fost la Cluj si invers. As vrea sa invat cat mai multe si profesorii sa se ocupe cat de cat de tine, chiar daca mama si tatal tau nu au nu stiu ce functie inalta. you know what I mean.

| deeeeeebora a răspuns:

Ceau din cj e cea mai buna, dar tie mai convenabil la pret, la bani e bucurestil daca zici tu.si eu sunt a11a si as vrea sa dau la cj.

| Andie explică:

Ok, multumesc pentru raspuns!