| Curious2 a întrebat:

Bună tuturor, tatăl meu lucrează in Germania de foarte mult timp. El spune că nu se gasesc locuri de muncă in Romania, nu se găsesc job-uri in Romania.
Dumneavoastră ce credeţi?
Este adervărat că, in Romania nu se găsesc job-uri, locuri de muncă?
Dumneavoastră ce credeţi, ar trebui să plec / să plec din Romania, după ce termin facultatea?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Se găsesc.
2. Nu ți-ar strica să pleci.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se gasesc job-uri dar sunt salarii de mizerie

| Meme10Memu a răspuns (pentru Furnicuta000):

Daca-ti atarni Biblia de gat traiesti bine in Romania si cu bani putini.

| Curious2 explică (pentru Meme10Memu):

Te referi la preoti, nu-i asa?

| Meme10Memu a răspuns (pentru Curious2):

Ma refer la toti credinciosii. Avand credinta in Dumnezeu si promisiunile Sale omul este multumit si fericit si cu mai putin.

In tarile bogate oamenii au nevoie de multi bani de dat la c*urve. Omul credincios se multumeste cu o femeie si nu are nevoie de tot atat de multi bani ca in tarile bogate.

E cerere mare de c*urve importate in tarile bogate datorita necredintei mai mari care e acolo.

| 1Hekate1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

De ce nu ramaneti voi la categoria religie sa-i scutiti pe ceilalti de raspunsurile voastre de 2 lei?
omul a intrebat ceva, credinciosii tot pe ale lor le scriu...penibil

| Meme10Memu a răspuns (pentru 1Hekate1):

Mai gandeste-te inainte sa intrebi si sa raspunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O vorba de spirit spune ca doar taranul se simte "al locului".
Vei putea calatori si evident ca te poti stabili unde vrei.

| Bariel a răspuns:

Pai in Romania daca nu esti doctor sau it ist nu prea poti trai bine, te descurci dar greu. Normal ca gasesti locuri de munca in Romania, diferenta este ca in Germania te platesc triplu fata de romanica, pentru aceleasi ore si efort pe care il depui

| Unsfatbun a răspuns:

Are dreptate! Nivelul de trai din afara țării noastre, este cu câteva trepte peste nivelul de trai din România.
Nici lui nu i-a fost ușor să plece de acasă, lasându-și familia și să o ia de la zero, "intr-o altfel de lume", văzându-i doar odată la un an.
Dacă și-a făcut datoria față de voi, ar trebui să-l vedeți ca pe un erou, dacă nu, voi știți la ce categorie să-l încadrați.
Si inca o chestie si inchei.
Daca in Germania castiga 1.500€, bani curați, de ce să vină în România să-l ia la "mișto" patronii lui Pește cu 1.500 lei?
Este parerea mea!