| XXOc a întrebat:

Bună tuturor, Urmează sa ma angajez ca insotitor de zbor(urmează sa semnez contractul), insa intampin o mare dificultate: nu am masina asa ca îmi este foarte greu sa ajung la orele imposibile din noapte la aeroport și cu Uber/Bolt nu știu cât de convenabil e.

A doua chestie: îmi doresc o familie și desi job-ul la compania aceasta vine cu un salariu foarte bun și diurne la fel, nu știu cât de buna este balanta dintre job și viata personala. Aveți cunoștințe despre acest lucru? Mentionez ca nu mai am 20 de ani să "go with the flow". Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca ai avea masina, ar ramane acasa, iar in alte orase ai fi fara. Asa ca, ramane transportul cu taxiul (majoritatea firmelor deconteaza deplasarile cu taxiul in interes de servici).
Daca esti plecat mult timp de acasa, vei avea relativ putin timp pentru familie. "Ochii care nu se vad, se uita". La un moment dat vei avea de ales: ori renunti la job-ul de insotitor, ori risti sa ai un "inlocuitor" cand esti plecat de acasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista și transport în comun către aeroport. Daca ai avea mașină ce ai face cu ea la aeroport? Te ar costa parcarea cat 10curse de Bolt.

| XXOc explică (pentru suntserios):

Ca angajat, dacă deti auto primesti o legitimatia de parcare gratuita

Răspuns utilizator avertizat
| manuelboy a răspuns:

Aha precum stuardezele frate.Vezi ce faci in continuare.Succes in viata.

| XXOc explică (pentru manuelboy):

Nu înțeleg răspunsul.