| Curious2 a întrebat:

Bună tuturor, vă rog să imi oferiţi un răspuns foarte serios la acestă intrebare.
Specializarea " Ştiinţe politice " are legătură cu specializarea "Relaţii, instituţii şi organizaţii internaţionale " din cadrul facultăţii de Istorie?
Care sunt legăturile dintre ele şi unde s-ar putea angaja absolvenţii acestei specializări?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Tot ceri "raspunsuri serioase" la intrebarile tale legate de un sir nesfarsit de specializari.

Intrebarea este: Tu cand vei lua in serios subiectul asta?

Nu de alta, dar pana acum ai intrebat despre Filologie, Istorie, Sociologie, Litere, Stiinte Politice, Economie, Arta, Matematica, Informatica, Jurnalism, Stiintele Comunicarii, Psihologie, Arhitectura, Biologie, Marketing, Filosofie, Academia Militara, Teologie.

Un om care chiar are de gand sa faca ceva cu viata lui intelege ca vine un moment in care trebuie sa aleaga o directie si sa-si concentreze eforturile in directia aia.

Singurul efort pe care-l depui tu este sa pui un sir nesfarsit de intrebari despre lucruri pe care nu le vei face niciodata, doar ca sa te afli in treaba si sa te crezi multilateral-dezvoltat.