| gabriel10 a întrebat:

Buna tututor!
Anul asta termin liceul si as vrea sa dau la medicina Cluj (Universitatea Iuliu Hateganu, medicina generala), si din cate am auzit e o carte pe care o cumperi de la universitate si din care trebuie sa inveti pentru admitere? E adevarat asta? Daca da, sa-mi ziceti de unde o cumpar si cam cat costa.Va multumesc

2 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

NU e obligatoriu să o iei de la universitate mai întâi caut-o online ieşi mai ieftin!

| YayuK a răspuns:

laughing Pentru admitere nu iti trebuie nu stiu ce carti. Ia si iti cumpara un manual de clasa a 11-a si unul de a 12-a (mai ieftin la anticariate) si invata de acolo. In fond, examenul nu e atat de greu si cred ca e standard pe tara:la Iasi cuprinde 100 de intrebari grile cu nivel mediu de dificultate big grin