| Krystal2345678 a întrebat:

Buna tututor! sunt o mare fana a muzicii kpop mai exact Park Bom din 2ne1 si as vrea sa devin ca ea, bine nu numai eu inca o fata cea mai buna prietena a mea, iar ea vrea sa devina ca si CL din 2ne1 si nu stim ce sa facem nu prea avem voce dar am vrea sa urmam niste cursuri dar ne este rusine deci va rog mult mult de tot daca mi-ati putea spune niste sfaturi pentru cariera pentru nu stiu ce sa fac. Multumesc!

4 răspunsuri:
| AnonimGirl2345 a răspuns:

Bună! Şi eu sunt fană KPOP, şi de asemenea, îmi place 2NE1, iar bias-ul meu este însuşi CL happy. Normal că îmi place foarte mult de ea love struck, şi normal ca mi-as dori să arăt ca şi ea, şi să am talentul ăla, logic, cine nu ar vrea? laughing
Dar hai să îţi explic ceva, să nu te las să visezi prea mult :
1.Mai întâi de toate, trebuie să fii COREEANCĂ laughing, SĂ LOCUIEŞTI ÎN COREEA DE SUD ŞI SĂ VORBEŞTI LIMBA LOR.
2. Talentul nu se construieşte din urlat prin casă şi dansat ca zvăpăiata laughing)) Trebuie să urle talentul în tine ca să ajungi ca ele ^___^. Dacă nu, măcar să ai în spate 2-3-4 ani de canto sau de dans, să ai antrenamente şi să dai cursuri speciale ca să ajungi unde vrei.
3.Trebuie să ai faţa! Dacă ştii la ce mă referbatting eyelashes. Frumuseţea! Nu spun că nu eşti frumoasă, nici măcar nu ştiu cine eşti!laughing Dar să ştii că de ex. dacă vrei să ajungi ca şi Park Bom sau Lee ChaeRin ( CL ) ar cam trebui să te îngrijeşti foarte mut, să zâmbeşti mult şi să ai carismă. Şi pe lângă toate astea,trebuie să fii COREEAN şi să ştii cânta dansa! Nu că te duci la o companie şi te faci de tot râsul laughing))) Şi îţi zice : "Nu mersi, nu avem nevoie de un "talent" ca tine " şi eşti dezamăgită şi apoi plângi într-un colţ de tristeţe şi alea alea...
ŞI UN LUCRU ENORM DE IMPORTANT! : Ar trebui să ştii că dacă vrei să te faci,ce ştiu eu, cântăreaţă,dansatoare,ARTIST,să faci parte dintr-o trupă şi aşa, că acolo, ÎN COREEA DE SUD, companiile mari gen : SM ENT.,YG ENT.,JYP ENT.,pun FOARTE MARE ACCENT PE TALENT ŞI FRUMUSEŢE.
SM, de ex., pun accent pe TALENT, şi cel mai mult, PE FRUMUSEŢE! YG invers... TALENT > FRUMUSETE, dacă ştii ce zic happy.
4. Dacă spui tu, cu guriţa ta, că "NU PREA AVEŢI VOCE" atunci slabe şanse aveţi dragă! rolling on the floor))))))))))))))))).
Ce sfaturi să îţi dăm? Nu prea ştim...
E FOARTE GREU SĂ AJUNGI UN STAR.
( BINE, SUNT EXCEPŢII : C___E CARE AJUNG STARURI PESTE NOAPTE PENTRU CĂ ÎŞI ARATĂ ŢÂŢELE ŞI CURU LA TV O.o ) aia e uşor...
Dar ca să ajungi ca şi 2NE1... E mult fată dragă! laughing))
BAFTĂ! :* rolling on the floor)))

| MaiMulti a răspuns:

Mor rolling on the floor)) Pai, ar trebui sa stii ca daca vrei sa devii ca ele, in primul rand trebuie sa fi coreean. rolling on the floor) Dupa asta, trebuie sa dai pe afara de talent la muzica si dans. Partea cu sa fii coreean nu e chiar asa importanta ca mai noi, o frantuzoaica va debuta curand intr-o trupa coreeana (the gloss) deci nu ai fi printre singurele. Oricum, depinde, este destul de greu, ar trebui sa incepi cursuri rapid. Bafta, o sa ai nevoie. rolling on the floor))

| Hyuna14 a răspuns:

OMG! Si eu sunt fana kpop si o iubesc pe BOM, e preferata mea