| floringabor a întrebat:

Unde pot gasi un CV online de profi in format PDF sau DOC? Caci pe site la profil unde se face CV-ul de angajare, nu imi da voie sa trimit CV-ul decat daca incarc un CV din computer in format PDF sau DOC

Răspuns Câştigător
| qq30xx a răspuns:

Pai e simplu. completeaza online pe www.ejobs.ro si il descarci de acolo in format.pdf, mai ales ca e un CV foarte apreciat de companii pentru ca e usor de citit.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că acesta e in format PDF:
http://europass.cedefop.europa.eu/editors/ro/cv/compose
Completează-l cu răbdare și salvează-l in PC.

| floringabor explică (pentru floresdemayo):

L-am incercat acesta, dar problema este ca nu se pot scrie in el mai multe locuri de munca ci doar unul; iar eu am loc de munca in prezent, dar in comert a fost penultimul loc de nunca, nu cel actual. De aceea imi trebuie un CV unde pot sa scriu macar ultimele doua locuri de munca, nu doar unul singur care este ultimul

| floresdemayo a răspuns (pentru floringabor):

Nu e adevărat. Poți scrie și ultimele 20 de locuri de muncă!
Înseamnă că nu știi să îl folosești, dar dacă vrei încerc să îți fac eu o schiță, ca să vezi unde trebuie să apeși etc

| floringabor explică (pentru floresdemayo):

Mersi. Dar deja l-am facut pe alt site

| Furnicuta000 a răspuns:

Orice document poate fi transformat in PDF. Doar scrii "PDF convert" pe google si gasesti site-uri unde incarci documentul si ti-l transforma in PDF, e simplu

| floringabor explică (pentru Furnicuta000):

Si de unde stiu ce sa scriu in el si sa il transform daca nu am formular? Pentru ca nu toate CV-urile sunt la fel ci fiecare firma are CV-ul ei

| Furnicuta000 a răspuns (pentru floringabor):

Nu ma refeream neaparat la CV ci la orice document in general. Iti completezi ce CV vrei si apoi intri pe site sa il transformi in PDF