| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Unde pot să mă duc la master dacă am terminat Facultatea de Moașe și Asistență Medicală, specializarea asistent medical generalist la Carol Davila în București? Am văzut ca la Carol Davila nu se poate face master pentru FMAM. Dacă aveți idee de facultăți în țară sau în străinătate unde aș putea să îl fac. Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai terminat nimic baiete, este doar in imaginatia ta, noroc ca TPU are arhiva cu toate declaratiile tale:

https://www.tpu.ro/utilizator/acbjlu/raspunsuri/

| alindumitru083 a răspuns (pentru Violleta2022):

Raspuns incorect.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindumitru083):

Imposibils a termini o faculatte in vara, odata ce spui clar pe alt topic ca abia te-ai inscris in iulie 2023!

https://www.tpu.ro/......-sanitara/

Noroc ca TPU are arhiva cu tot ce spui si tine minte! :)

| alindumitru083 a răspuns (pentru Violleta2022):

Atat s-a putut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindumitru083):

Aha, tu esti din aceia " SPECIALI" care termini o facultate de 4 ani, intr-un an si apoi faci Masterat si Doctorat in cateva luni, una peste alta.
https://www.tpu.ro/utilizator/acbjlu/raspunsuri/

PS bag sama ca ti s-a facut rusine cu ce declari pe aici, ca-ti treci toate intrebarile sub anonimat, dar nah, forumul are arhiva si le putem vedea tot timpul.

| alindumitru083 a răspuns (pentru Violleta2022):

Putin obsedata doamna Violeta. Cum sa nu va bag eu in seamă. Vă plang copii pe acasa si imi cautați mie nod în papură. Nu îmi permite limbajul, dar v-aș înjura și pentru copii dumneavoastră... mai puneți doamna Violeta si dumneavoastra o intrebare pe aceasta platforma sau va credeți ceva creatură mitică. Daca te enervez asa tare, vino sa facem masterul împreuna, mai inveti si tu ceva. Chiar mi-a raspuns o doamna si a zis de domeniul psihologiei. Poate iti dai si tu seama ca esti putin obsedată.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindumitru083):

Eu si copii mei am terminat facultatile si profesam serios in meseriile alese, deci nu ma de ce sa ma plangm dimpotriva sunt in pozitia in carea cum am angajati si-i suprveghez si printre picaturi dau sfaturi celor ca tine, care cred ca pot sari d ela terminarae unui liceu, direct la master.
Am inteles acum cine esti, unul "special" care crede ca-i suficient sa se inscrie la o facultatea si a dat-o gata imediat, acum focunsandu-se pe un masterat, pe care sincer, nici nu cred ca ai idee ce-i acela.

| alindumitru083 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si tu ai idee ce este o viata sociala? Sa ai prieteni? Sa stai cu nepoții? Sa nu te mai lauzi pe net ca ai mari afaceri? Sa te crezi buricu pamantului? ȚI AM SPUS, MI A RASPUNS O FEMEIE LA INTREBARE. Tu fiind incompetentă ai putut doar sa judeci, sa imi ceri socoteala si sa ma jignesti ca eu nu stiu ce este ala un master. E, uite de aceea nu o sa am nici eu respect pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindumitru083):

Mai copilas, ti-am spus doar ca-s femeie in toata firea. stai tu cuminte ca viata sociala am destula, nici nu-s de gasit in weekend, ca-n timpul saptamanii se munceste aici.
Bineinteles ca ma cred buricul pamantului, d eaceea incerc s ate educ si pe tine, ca sa inveti ceva si s anul mai bati campii aiurea ca nu te ajuta minciuna in viata, dimpotriva, mitomanii sunt primi dati afara din servicii, dintre prieteni si in general, lumea fuge de ei.
In ce priveste respectul, pe ala il ai sau nu, asta numai daca ti l-au facut parintii cand erai mic, daca nu-l ai, atunci rusine lor ca nu te-au educat!