| cici997 a întrebat:

Unde pot sa ma interesz de un job pe litoral, la pliante sau altceva? Da-ti-mi un loc sigur. Am 14 ani.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cam greu sa lucrezi la 14 ani. eventual la negru pentru ca un tanar poate munci serios de la 16 ani

| cici997 explică:

Stiu, da' ma plictisesc acasa si vreau sa ma duc cu mai multi prieteni. E cv mai mult sa perdem timpul

| TheAce a răspuns:

Din pacate cu forme legale nu ai dreptul de a te angaja part time pana la 16 ani. Astfel nu prea ai unde sa cauti oferte de munca pentru cele de la negru evident ca nu sunt listate nicaieri. Doar daca ai cunostinte.

| m00n a răspuns:

Daca nu esti din cta nu o sa gasesti la varsta asta. daca esti de aici atunci cauta pe site-urile de recrutare, ca sunt destule.Sau cumpara un telegraf si verifica anunturile de acolo

| cici997 explică:

Cum ar fiiiii? Sunt din cta