| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

Unde te poti angaja ca salvamar la 16 ani? Ce probe trebuie sa treci?

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

La 16 ani nu cred ca te angajeaza. Plus ca trebuie facute cursuri si antrenamente, asta inainte de sezonul estival, ca la inceputul lui sa fie totul pus la punct.

| Violleta2022 a răspuns:

Nicaieri!
La 16 ani nu te angajeaza nimeni ca salvamar. De fapt, nici nu prea sunt joburi pentru varsta ta, poate la imprastiat pliante si brosuri pe strada, prin magazine, pe la McDonald, sau munca la camp oi serele de flori ori zarzavat, dar in nici un caz la salvamar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu suntem chiar SUA, nu este oferita atat incredere minorilor cand vine vorba de munca, mai ales munci din astea cu responsabilitate mare.