| XatomisX a întrebat:

Buna, urmeaza sa iau o decizie foarte importanta, vreau sa ma mut la Brasov, din cate am vazut chiriile sunt foarte scumpe la fel si apartamentele dar pot trece cu vederea peste asta, intrebarea mea e alta sunt destule locuri de munca in Brasov? Eu lucrez remote dar in cazul in care nu o sa mai vreau sa lucrez aici, Brasovul ofera destule locuri de munca? Sunt pe partea de marketing / vanzari.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AndreaDanci a răspuns:

Poti sa te muti langa Brasov daca ai masina circuli usor si chiriile sunt mai ieftine.
Eu am fost la un prieten recent care a stat in Brassov si s-a mutat in Sacele (la cateva minute langa Brasov) si a ales o zona frumoasa verde are tot ce ii trebuie aproape loc de munca la 9 km (in IT).
In Brasov sunt multe fabrici pe marketing sunt cateva agentii dar nu sunt cine stie ce oferte de munca din ce mi-a zis o prietena care e tot in marketing, dar freelance si remote. Dar eu cred ca daca persisti putin gasesti orice vrei.
Si eu vreau sa ma mut in Brasov sau langa in viitor.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Locuri sunt peste tot, dar acum depinde de tine daca accepti sa lucrezi pe salariu minim pe economie, sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai arunca si tu un ochi pe oferte inainte sa te muti.
2 luni pe site urile de anunturi de joburi si iti faci o idee.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt multe locuri de muncă.

| RaduRobertRO a răspuns:

Sunt locuri destule, depinde ce așteptări ai.

| Trixt3r a răspuns:

Eu cred ca avem suficiente locuri de munca, dar la fel ca în orice alt oraș depinde și de experientă și pretenții.

Cel mai probabil poți să găsești chirie mai ieftina în cartiere mai pe la marginea orașului, mai sărace, cum sunt cartierul Noua și cartierul Bartolomeu sau chiar și Stupini (la distanta mai mare).