| cflori a întrebat:

Va cer sfatul in legatura cu crearea unui CV.
Am sa plec in Anglia in scurt timp si vreau sa-mi fac un CV si as dori ceva pareri despre cum ar trebui sa-l fac sa fie cat mai profi.
Poate unii dintre voi au fost pusi in situatia respectiva si au ceva cunostinte.
Multumesc multhappy

4 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Depinde ce vrei sa lucrezi in Anglia. Trebuie adaptat cv-ul special pentru jobul respectiv. Trebuie sa iti arati interestul si sa demonstrezi ca ai calitatile necesare pentru job. Foloseste cuvinte cheie ce apar in enuntul locului de munca vizat. Sunt multe lucruri de tinut in calcul.

| Liviu_2019 a răspuns:

Pleci in Anglia? Se culeg capsuni si in Anglia?big grin