| Sorin_6759 a întrebat:

Va rog, ma puteti ajuta? Eu am multe talente.Sunt un poet bun, Joc fotbal foarte bine, pictez, cant la chitara si din voce, dansez foarte bine breakdance. Voi ce credeti ca ar fi bine sa aleg?

Răspuns Câştigător
| alex_9879 a răspuns:

Dacă eşti cu adevărat talentat în domeniile pe care le-ai enumerat, nimeni nu te poate ajuta. Trebuie să alegi ceea ce îţi place mai mult. fotbalul este un sport extraordinar, poezia este un mod foarte bun de a-ţi exprima gândurile, pictura este relaxantă şi aşa mai departe. Poţi face puţin din fiecare, dar să nu îţi iroseşti talentul degeaba.Alege ce îţi place mai mult, sau mai bine spus, alege ceea ce crezi că te reprezintă mai mult, iar pe celelalte, obişnuieşte-te să le numeşti simple jocuri, pe care le practici din plăcere.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-ti spun un banc.O mama furioasa striga la fiul el, care era intr-a 12a -Sa joci fotbal nu stii,sa canti manele nu vrei! Du-te la facultate, sa ne facem de rasul blocului! Lasand gluma la o parte, uite ce poti face.Incearca sa fii selectionat undeva cu fotbalul,cu breakdance-ul intra intr-o trupa ca sa-ti poti arata talentele,cu chitara,vezi ca incepe si in Romania XFactor,e concurs de muzica,mergi la preselectie neaparat,cu chitara cu tot si daca mai ai timp si inspiratie,continua sa scrii poezii,aduna-le intr-un volum si incearca sa le publici,cu decoratiunile si desenele, facute de tine! Este extraordinar sa poti face in viata lucruri care iti plac, pentru ca atunci sigur le vei face bine.Stii,omul potrivit la locul potrivit! Esti plin de talente, lupta sa le valorifici, nu le lasa sa se piarda! Bafta maxima si drum bun in viata!

| solumaam a răspuns:

Sa participi la Romanii au talent! laughing

| Epurean a răspuns:

Inscrie`te la fotbal, iar pe celelalte fa-le ca o pasiune cand ai timp

| andragrigoras2000 a răspuns:

Putin di fiecare alegesmug
eu propun dansul si pictura.smug
dar uh wstii ce te reprezinta mai bine s ce iti place mai mltwinking

| rosepassion a răspuns:

Pai ar trebui sa te gandesti ce sti mai bine sa faci, nu cred ca ai putea sa le numesti pe toate talente. Poti doar sa te pricepi bine la ele nu sa ai talent ca le faci. Mie una mi se pare ca ai talent daca sti sa canti din voce, poezii oricine stie sa faca, da aia nu inseamna ca i talentat. Fotbal daca joci de mic si ai si un antrenament la vreo echiba a buna facut, poti juca mai bine ca toti. De cantat l; a chitara oricine poate invata, iar pictatu ar putea fi un talent. De breakdance nu stiu ce sa zic. Eu cred ca ar trebui sa te axezi mai mult pe ce sti sa faciu mai bine si pe ce-ti place mai mult.

spr ca ti-am fost de foloswinking

| ruPfashu a răspuns:

Eu zic sa nu lasi nimic. Fa-ti timp pentru toate.

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Buna! si eu am chiar ff multe talente si nici eu nu ma hotarask... asa ca ai putea deveni artist! adica vei avea ff multe talente! dar intai trebuie sa te fixezi pe un talent principal apoi le vei prezenta si pe cele secundebig grin alege-ti singur chemareawinking daca nu o vei gasi acum mai asteapta:*

| Ỷηηєs a răspuns:

Buna!batting eyelashesHmmm...2 lucruri care le avem in comun:muzica si dansul:*:X>:dbatting eyelashes>:d

| Ỷηηєs a răspuns:

Cred ca asta ar trebui sa alegi!batting eyelashes:*... Poate cine stie intr-o zi vom dansa/canta impreuna!smug:*

BAFTA!>big grin

| Yoyo4ever a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci ce-ti place tie mai mult.Adica la ce esti cel mai bun si ce te atrage mai mult.Succes

| georgi01 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ramai cu dansul breakdance...am mai vazut la romanii au talent echipe care danseaza breakdance si am observat ca este foarte frumos... Sper ca te'am ajutat