| pikakatejulia8 a întrebat:

Buna,va rog sa ma ascultati. Vreau sa merg la liceul economic,sa trec bacul si sa dau la facultatea de drept din cluj,sora mea a fost acolo si acum e procuror, vreau sa calc si eu pe urmele ei. Facultatea era platita de parintii mei dar nu as vrea sa cer bani de la ei, deci in timpul veri as putea sa ma angajez corect? Eu as dori sa ma fac notar ...se castiga foarte bine, dar eu nu invat asa de bine precum sora mea, deci nu prea stiu ...cineva care a fost in situatie de genul asta? laughing)))))scuze categoria si mersi anticipat :*

1 răspuns:
| cristi767 a răspuns:

Sfat de la un jurist: Nu o sa ajungi notar in vecii vecilor.

Orienteaza-te pe altceva, dar sunt niste profesii cu volum mare de munca pe care nu le poti face daca nu-ti place, indiferent cat de bine se castiga.