| Andreea19284 a întrebat:

Bună!

Visul meu este să devin pilot la forțele aeriene, practic să urmez tradiția familiei mele, dar simt ca nu sunt capabila. Poate țintesc cam departe având în vedere că am doar 14 ani, dar dintotdeauna mi-a plăcut să mă gândesc la viitor, ideea este următoarea, unde aș putea să profesez în acest domeniu și cam cât de greu este?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai academia fortelor aeriene de la Brasov. Acolo se instruiesc viitorii piloti. Este o meserie foarte frumoasa. Trebuie sa ai sanatate beton si conditie fizica buna. Probele medicale se fac la sange, vedere perfecta sau cel mult +-1. Probe fizice iarasi exigente. Daca ai o traditie de piloti atunci cred ca ai ce iti trebuie. Curaj si va fi bine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce se profeseaza in familie, ci ceea ce doresti tu sa profesezi si ceea ce decizi, pentru tine.
Inca ai destul timp a te gandesti ce anume ti-ar place sa faci, doar sa te gandesti foarte serios si cand vine a 12-a, dupa BAC sa alegi cu inima, ceea ce doresti sa profesezi cu drag, pentru urmatorii 40 de ani.

| FreddieM a răspuns:

,,pilot la forțele aeriene, practic să urmez tradiția familiei mele"
Ai in familia ta cele mai competente persoane sa-ti ofere toate raspunsurile, iar tu la cauti aici? Uiti ca aici sunt doar experti in,, parerologie"?
Pace

| oz_1736 a răspuns:

Armata e grea, dar cand iti place nu conteaza greul. Dar poti sa te mariti cu un militar. Jandarmeria e tot armata

| oz_1736 a răspuns (pentru oz_1736):

Academia militara te poate ajuta

| Clarity a răspuns:

Dacă este visul tău poți sa faci orice, nu contează câți ani ai fiindcă o sa ai antrenamentul care trebuie. Nimic nu ii ușor, dar dacă ii ceea ce îți dorești o sa facă sa fie mai ușor. Esti capabilă de orice, nu uita. Eu zic sa vorbești cu familia ta despre cum ii și cât de greu ii dacă lucrează in acest domeniu, nu trebuie sa le spui tot, doar pune întrebări.
Sper sa te ajute.