| wanted1 a întrebat:

Buna
Vorbesc cu o fata etc...dar de fiecare data cand ii zic ceva imi spune "Da" sau daca ma intreaba ceva si dupa ce ii raspund tot "Da" imi zice..am mai vorbit cu o fata si la fel era.
Ce semnifica "Da" asta?
p.s. fetele care stiti

8 răspunsuri:
| dopmic a răspuns:

Poate ca se intimidează fata si nu mai are cuvintele la sa când ii spui tu ceva si de asta laughing) nu isi mai revine saraca laughing). Eu una când răspund sec si fără vreun sens însemna ca nu ma interesează, sunt plictisita, nu am chef de vorba. Ca nu mai vreau sa vorbeac cu acea persoana ...nah acum depinde de la caz la caz.

| AleCuRaspuns a răspuns:

Sau poate nu e atenta la ce spui sau nu ii pasa

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Poate e atenta la ce spui si confirma ca "a auzit". Unele spun mecanic, fara sa asculte. Pune-i intrebari diverse (fara sa aiba raspuns simplu "da") sa vezi ce-ti raspunde.

Bula
| Bula a răspuns:

Spune "da" si face ce vrea.

Intreab-o daca vrea sa manance ardei iuti si sa bea apa dupa. Daca spune tot "da", atunci da-i!
Se va dezobisnui de-ndata. big grin

| wanted1 explică:

Fata'n fata vorbim, dar cand e prin mesaje doar asa zice...

| Adry05 a răspuns:

Ori e un mod de a nu-ti lasa mesajul neraspuns ori i se pare plictisitor ce zici si cumva te incurajeaza sa treci la un subiect mai interesant sau pur si simplu n-are chef sa vorbeasca cu tine in momentul ala.

| itsoft a răspuns:

Ori e plictisita de tine

| GreenVoid a răspuns:

N ai intrebat o tu ce trebuielaughing