| Anaxor96 a întrebat:

Buna happy
Vream sa stiu daca cineva a organizat/participat vreodata la un REVELION romanesc in Italia.
Ma gandeam ca ar fi frumos sa ofer o ocazie de distractie romanilor mei din Sicilia,si nu prea stiu de unde sa incep.
Am nevoie de vreo autorizatie speciala pentru eveniment?
Mancarea ati gatit-o voi romaneste sau v-ati acordat cu cei de la restaurant.
Cum sa-mi dau seama cati vor partecipa, ca sa pot sa ma organizez din timp cu rezervarile?
Va multumesc pentru timpul acordat si astept cate mai multe raspunsuri.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Exista o vorba. Cand esti pe meleaguri straine fereste-te de români.
Mai ales in Terronia.