| IlieAna a întrebat:

Vreau sa dau la academia de politie si sa fac liceul militar.dar liceu militar ma va ajuta? Stiu ca automat la sport ma va ajuta dar altceva? Se merita?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa indivizii de mai sus. Nici macar nu stiu sa scrie (Se merita in loc de merita). Am facut armata si sunt pensionar. Stiu cu ce se mananca. Nu merita sa mergi in colegiul militar. In afara de pregatirea militara mai mult iti distruge tineretea. Mergi la Academia Militara dupa liceu. Mergi la un liceu de matematica-informatica si vei obtine acelasi rezultat cu mai putin efort. Eu am facut liceu civil si inca la uman si m-am bucurat ca n-am facut la armata. Sin gurul lucru ce m-a incurcat a fost ca fiind la uman, a trebuit sa invat singur algebra de real.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai mult, (Scuze! N-am fost atent.) la politie nu te ajuta colegiul militar.

| Dumbi a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi in armata, pe aeroport, cred ca era si marina(nu sunt sigur). Se merita!

| alin100 a răspuns:

Nu vei putea sa mergi la academia de politie care apartine MAI, fiindca liceul militar apartine Mapn, si vei fi obligata sa ramai in sistem, altfel vei plati cheltuielile!

| AlbertDaniel a răspuns:

Liceul militar este un liceu cu profil mate-info. Admiterea la academia de poliţie se da la istorie, lb. romană şi engleză. Se merită dacă te duci in armata.