| Plushul a întrebat:

Vreau sa dau la facultate Al.I.Cuza din Iasi la profilul englez German. Trebuie sa dau un test de admitere sau intru pe baza de dosar? La anul in 2016.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se ştie ( de pe acum ) care va fi modalitatea de admitere din 2016!
Aceasta se va stabili după luna Ianuarie 2016 când se va elabora Regulamentul de admitere happy
În general, Regulamentul şi Metodologia se aprobă în perioada ianuarie-martie...

Cel mai probabil, condiţiile de admitere vor fi similare/identice cu cele din 2015...

Toate cele bune!