| Ukulica1 a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de farmacie din Bucuresti si am cateva intrebari:
1. Aceasta facultate include si masterul?
2. Trebuie sa fac si rezidentiat dupa?
3 Merita aceasta facultate si cat de grea e?
Orice detaliu in plus m-ar ajuta. Mersi!

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Pai am inteles ca la farmacie spre deosebire de medicina faci chimie multa.Nu organica de liceu, dar de la ea te folosesti de cateva notiuni.Nu,nu include masterul, iar eu stiu ca doar medicina face rezidentiat.E destul de grea, dar daca iti place merita. Daca esti si o fire mai curioasa, te ajuta.Am auzit si ca profesorii de la Davila sunt ok.Se fac si lucrari de laborator dar...e timpul scurt si trebuie sa prinzi "din zbor".Ai sanse sa intri usor, ultima medie la buget a fost 50 de puncte.In principiu daca iti place biologia si chimia eu zic ca merita si nu vei simti greul.Mult succes!