| carmenanca a întrebat:

Vreau sa dau la farmacie si vreau cateva detalii despre aceasta facultate ( si stiu ca se da bio si chimie, dar vreau sa stiu si din ce clase ) multumesc antipicapt:* dau funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii de farmacie la care vrei sa mergi, la Admiterea 2014 si precis gasesti. Fiecare facultate are libertatea sa-si aleaga materia de examen.

| unprietenaproape a răspuns:

O sa inveti toate tipurile de medicamente, ai nevoie de muuulta chimie. E f grea. trebuie sa ti placa chimia