| baubaumah01 a întrebat:

Buna vreau sa dau la liceul militar dimitrie cantemir breaza si am o operatie pe piciorul drept...stiti daca ma vot primi?

3 răspunsuri:
| Nimeni1996 a răspuns:

Si eu ma gandeam sa ma duc tot la breaza...dar crezi ca poti respecta toate conditiile alea? din cate stiu, nu te primesc daca ai semne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In urma controlului la Dermato, vei afla sigur. Depinde si cat de vizibila e cicatricea. Problema e ca au fost respinse persoane cu carii,(o carie in ziua de azi e foarte usor de rezolvat). Iti recomand ca atunci cand mergi la interviul pentru inscriere, sa zici despre operatie.Depinde si cum se parcurge lista, sunt medici care semneaza fara sa faca un control viitorului elev. Poate ai sanse, eu iti doresc tot binele si sper sa reusesti! Bafta!

| MasQueNada a răspuns:

Mai bine fa un liceu normal si mergi apoi la academie daca vrei. Eu am facut liceul ala. Nu zic ca n-a fost frumos, dar dupa ceva ani de la terminare, mi-am dat seama ca am pierdut multe lucruri din "copilarie" si m-am "chinuit" mult fata de alti copii de varsta mea.

Ca sa raspund la intrebare, cel mai probabil nu e nicio problema daca cicatricea e la picior. Intreaba medicul la examenul medical, nu-l lasa sa semneze fara sa vada, ca poti ajunge la liceu si la alte controale care se fac acolo sa nu fie ok si sa te dea afara. Mai bine sa stii inainte.