| RubikSD a întrebat:

vreau sa devin actor (de fim, mi-ar placea cel mai mult), si sunt in clasa a VII-a. La ce materii ar trebui sa invat mai mult, ar trebui sa dau la un liceu "special" (locuiesc in Olt), ce facultate ar trebui sa urmez, si ce aptitudini ar trebui sa am?

4 răspunsuri:
| Gamerita a răspuns:

Buna. Pai trebuie sa stii mult limba romana si engleza. Si trebuie` sa dai la facultatea ATF din Constanta sau Bucuresti. a-athitectura, t-teatru, f-film.E pentru regizori, actori, scenaristi etc happy. Bfta :*

| tay2012 a răspuns:

Un liceu de arte. Poti face un liceu normal, iar mai departe daca chiar iti place, fa o facultate pe tema asta big grin

succes

| MalleusMaleficarum a răspuns:

De axat poate pe lb. română şi engleză/franceză (sau rusă/germană, depinde care e limba a doua).
La liceu, îţi recomand un liceu de artă, cu secţia "Teatru", iar de acolo o facultate poţi încerca la Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică (UNATC) I.L. Caragiale din Bucureşti.

| papy2 a răspuns:

Iti las id meu si eu am aceeasi pasiune si as vrea sa discutam. papy.paulika