| Ama111111 a întrebat:

Vreau să fiu cât mai concisă și scurtă la obiect.Am o dilemă in ceea ce privește viața mea profesonală, anume eu sunt în primul an de facultate (chiar prima săptămână) la Drept Ubb.(mi-am dorit mult să ajung aici, plus că mă atrage domeniul juridic) Până aici totul bine și frumos, nu? In primă faza aș dori să stiu dacă studiul unei limbi straine (engleza) se face la nivel avansat.Eu nu vorbesc fluent limba engleză, dar am o bază (nu ea foarte mare) și mă sperie gândul că nu am să mă descurc din cauza acestui aspect. Partea cea mai frumoasă e că sunt și o persoană introvetită și nu stiu dacă acest impediment imi va îngreuna posibilitatea să termin această facultate. In momentul de față mă simt pierdută si nu vreau să cred că mi-am greșit vocația, orice sfat e binevenit. Viața de student e mult mai grea dacât mă asteptam eu, mai ales în acest context care ne-a dat viețile peste cap. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| troleibuz a răspuns:

De ce te atrage domeniul juridic? Intreb pentru ca am multe colege care au venit la Drept pentru ca au vazut seriale cu avocati si s-au lasat dupa un semestru.