| papapa123 a întrebat:

vreau sa-i scriu o scrisoare oficiala sefului meu ( eu lucrez intr-un spatiu cu mai multe birouri) pentru a-i spune sa faca un loc special pentru fumat pentru ca nu mai suport fumul de tigara si nici nu-mi place. Ce as pueta sa-i scriu? ca sa argumentez cererea

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i amintesti de dispozitiile Legii nr. 349/2002, o gasesti daca dai o cautare, care interzice fumatul in birouri si prevede amenajarea unui loc special pentru fumat si care sanctioneaza nerespectarea acestor prevederi. Numai bine!

| dorikut a răspuns:

Cel mai puternice argumente ar fi semnaturile colegilor tai care sunt, de asemenea, deranjati de fumul de tigara.

Succes!winking

| anss23 a răspuns:

Ideea lui @doriku este cea mai potrivita.happy

| niculita4tpu a răspuns:

Daca o da anonima, injura-l ca in mod normal orice institutie ar trebui sa aiba spatiu pentru fumat, sau sa-i oblige sa fumeze afara. daca te semnezi, intai spune-i ca te bucuri ca lucrezi inf irma aia ca e la nivel european, apoi ca ai probleme de sanatate, apoi ca firmele europene sau spatii special amenajate pentru fumat! si ca in viitor, daca nu se iau masuri, randamentul tau si al colegilor nefumatori ar scadea, lucru care ar dauna firmei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca in spatiile publice nu se mai fumeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
scrie doar atat sefului tau: ca soliciti o audienta, deoarece doresti sa discuti cu el despre fumatul in birou - sa fie o solicitare in scris, inregistrata la secretariat cu numar si sa faci si un exemplar pentru tine, inregistrat cu acelasi numar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti la patron si toti fumeaza? E greu...
Altfel, e ilegal fumatul in birouri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebue sa te implici mai mult in decizia ta numai tu sti ce iti doresti si nu cred ca trebuie sa ceri pareri de la cineva. spune-i direct in fata ce te supara si atit nu cere argumente.