| Toucan a întrebat:

Buna happy
Vreau sa intreb cum devii profesor in Romania? Locuiesc in Uk si doresc sa ma intorc in Romania dupa licenta sau master sa predau intr o scoala generala/liceu. Stie cineva care este procedeul?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vrei sa faci masterul acolo, sa renunți la viața de acolo și sa vii sa predai aici la o școala ca sa stai mereu cu grija ca poate nu o sa îți ajungă banii și sa îți facă toți copiii aia capul calendar (ca așa e pe la scoli in România)?
Serios?

| pufulescu a răspuns:

De ce ai face asa ceva? Profesor cu master in UK ai castiga undeva la 2000 de lire pe luna iar in Romania nici macar 2000 de lei.

| LionKiller7 a răspuns:

NU O FACE.Profii de aici nu au un ban.Fă-te profesor acolo te rog.