| maria_9179 a întrebat:

Buna,vreau sa intreb daca o sa lucrez in timpul facultatii ca si cadru didactic la o grafinita privata pot sa nu platesc camera la camin sau daca stau in gazda sa imi deconteze ceva din valoarea chiriei?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Sa-ti deconteze cine valoarea gazdei/chiriei? Nu exista asa ceva.
La fel, caminul se plateste daca vrei sa beneficiezi de loc. S-ar putea sa fie ceva derogari pentru cazurile speciale, pe vremea mea erau. Orfani/copii de revolutionari/de cadre didactice, centre de palsament, etc, dar sper ca nu te incadrezi.
Un an nou excelent

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar multinationalele pline de bani deconteaza chiria si asta doar pentru oamenii importanti, de la manageri in sus.

| Danzell a răspuns:

Nu cred. eu n-am vazut/auzit sa faca asa. ce zic eu sa faci e sa cauti ceva cu chirie si sa stati mai multi si sa o impartiti. asta e cel mai economic posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te ai angaja la alt ceva care da randament
?!

| voicumihai09 a răspuns:

Stai pe bara, tu nu sti nici sa vorbesti si vrei sa si predai...

| maria_9179 explică (pentru voicumihai09):

Nu sunt obisnuita cu telefonul "dragule " crede-ma ca daca te pun in fata copiilor nu sti ce sa le faci deci daca vorbesti in necunostinta de cauza, " stau tu pe bara"winking