| bogdanexca1202 a întrebat:

Buna, vreau sa întreb, daca trimit cv ul in engleza la o companie care are sediul in Romania, sunt sanse sa fiu nevoit sa vorbesc cu hr ul in engleza?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu neaparat. Documentele le vor in engleza ca sa fie intelese de toata lumea dar daca sediul e in Ro si anuntul de angajare era in romana atunci tu ii raspunzi la telefon in romana. La cerintele de angajare ce scria?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca are sediul in Romania și nu aplici la un post care necesita vb in engleza că principala activitate nu vad de ce ai da interviul in engleza.

| ioana748 a răspuns:

Dacă au cerut CV în engleza, da, sunt mari șanse sa fii abordat încă de la telefon în engleza.