| Fjdswygcffg a întrebat:

Bună! Vreau sa lucrez ca asistent pe ambulanță și am foarte multe întrebări legate de modul de recrutare, de ocupare a postului, studii, cursuri, voluntariat.
Ce pași trebuie sa fac pana sa lucrez la Serviciul de Ambulanta? Dacă fac voluntariat as deschide ușor o poarta sa practic aceasta meserie cu acte în regula? Trebuie sa dau probe sportive? Cum se ocupa un post la SAJ, prin concurs?

1 răspuns:
| Mopmop a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta se afla chiar in intrebare. Fa o vizita la SAJ -ul din orasul tau si te lamuresc ei. Sau cauta pe net site-ul lor.
Iti urez bafta! Nu uita insa ca e o meserie foarte grea!