| Loredana123 a întrebat:

Vreau sa ma angajez, sunt in anul 1 de facultate. Ma pot angaja daca nu am inca legitimatia de student? Aplic online pentru un job si te pune sa.ti atasezi portofoliul digital. Credeti ca este ok? Ce inseamna sa ai acte legale in tara pentru a lucra?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Ce treaba are legitimatia de sudent? laughing
Poti sa te angajezi linistita.
Banuiesc ca vrei part time sa te imparti si cu munca dar si cu facultatea.
Acte legale?
Cazier curat, copie dupa buletin, studii si ce ti se mai cere.
Era sa uit de fisa medicala din care trebuie sa rezulte ca esti sanatoasa si apta pentru munca!

| Bondarel99 a răspuns:

Nu îți trebuie legitimație de student.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba legitimatia de stundet cu angajatul
si normal ca e ok sa iti vada portofoliu, vrei sa te angajeze pe vorbe?