| laviniaoprescu1 a întrebat:

Buna,vreau să mă fac jandarm și vr și eu să știu câte ramuri sunt in acest domeniu, gen e ca la poliție cu mai multe ramuri sau doar una?

Răspuns Câştigător
| Danezul99 a răspuns:

Sunt mai multe ramuri, le poți găsi pe net

8 răspunsuri:
| Emulatorvibrant a răspuns:

Dap,exista ramura jandarmilor cu burta pe bocanci si ramura jandarmeriei ectomorfe specializata in agresivitate manifestata prin superioritate numerica si asteptarea pensiei cu o rabdare cat mai nerabdatoare laughing))

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Emulatorvibrant):

rolling on the floor) ete romanu, pleava societatii care cand era la scoala vorbea de combinatii si acum saracu are o masina de 2000 de euro si face taxi sau uber ca sa nu moara de foame rolling on the floor.Ce dracu sunt generalizarile astea ma? In primul rand nu sunt nici jandarm si nici altceva la stat dar ma enerveaza taranii ca tine, care vorbesc la misto de alte meserii doar pentru ca ei cred ca sunt smecheri.Vezi vere ca jandarmu ala daca te i-a la bataie inseamna ca ai latrat la ei si ai inceput cu agresiuni si aia cu pensia foarte bine ca o asteapta, vrei sa o astepte pe mama ta si sa o puna pe toti pereti sau cum? Sunt destui tarani de astia ca tine care au impresia ca politia, jandarmeria si doctorii TREBUIE sa fie NEAPARAT la picioarele lui ca domne EL PLATESTE taxe la STAT si automat gata Daca astia iau salar din contributia ta la stat inseamna pentru tine ca automat tu ii platesti si ca tu ii comanzi nu? Ho rq tarane ca tu platesti la stat ca sa ai niste beneficii, dar nu inseamna ca tu esti sefu.Ce bine ar fi ca astia de care tot faci tu misto cand o sa ai nevoie sa-ti dea o mare m4ie.

| Emulatorvibrant a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Stii cati politisti au fost prinsi drogati la volan in anult 2023?

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Emulatorvibrant):

Ma doare in pl rolling on the floor stii cati tarani ca tine care toata viata au gandit eu sunt smecher ma o sa fac combinatii si dupa au ajuns la betoane, stii cati din astia de tipu asta sunt pe la parnaie? Din cauza ca s-au saturat de saracie si au facut ilegalitati? Stam si dam vina pe TOTI politistii pentru ca o minoritate de idioti au calcat stramb nu? Vai de capu tau rolling on the floor ce-mi place mie tara asta de rahat ca e plina de ghertoi de astia ca tine care GENEREALIZEAZA.Si NU eu nu am facut o generalitate aici.

| Emulatorvibrant a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Sugi p.a fa si tu si politia romana
M.E multa Politia Romana, m.e tie ca ii lingi in c.r din motive extrem de misterioase, precizand ca nu prea ti a zis despre virgula militia romana. M.e multa la vatafi si la ciocoi si cioroi si la semi analfabetii ca tine care nu stiu nici sa mearga pe strada dar pă' aiceea' face' pă infumuratii laughing

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Emulatorvibrant):

Hai plangi salahorule =)

| Emulatorvibrant a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Fa cioata-n salopețică!
Si salahor de-as fi tot ti-as fi superior atat tie cat si politiei romane. Eu nu fac cat rau faceti voi!
Asa ca jet din ochii mei de lache frustrat ca mi bag p.a in mama ta pana faceti hepatita tot neamu. Hai aprinde aragazu ca se lasa rece!

| laviniaoprescu1 explică (pentru Emulatorvibrant):

Trist, dar ce n-ai da ca sa devii jandarm...salariu care depășește 6000 lei și stat degeaba toată ziua.
Sau tu preferi sa te faci tractorist?