| IuliS3 a întrebat:

Bună! Vreau să mă înscriu la contabilitate și informatică de gestiune (feea), eu terminând liceul pe profil uman. Deci nu am mai făcut matematică din clasa a 11a.Aș putea să mă adaptez sau mai exact să recuperez? Chiar mi-e frica dar vreau sa dau aici

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru ati elimina fricile, iti recomand sa faci niste meditatii la materiile care te intereseaza. Nu strica de improspatarea memoriei cu matematica, iti va fi de folos, mai ales daca iti doresti sa dai la contabilitate si info.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am terminat profil real și evident, facultatea pe care am făcut-o nu avea nicio treabă cu profilul urmat, dar m-am descurcat oarecum. Așa că da, este posibil, dar o să trebuiască să tragi de zeci de ori mai tare (nu se compară nici cu 10% din ce ai avut de pregătit pentru BAC), având econometrie și matematici financiare (bănuiesc, asta cel puțin faci la finanțe).

Însă acolo, la statistică, pentru că sigur o să faci, o să dai de domnul prof. univ. Spînu, asta dacă alegi UAIC. laughing Un profesor univ. excepțional, dar FOARTE exigent. Studenții erau în depresie, dar aveau parte de distracție la restanțe (mulți cu restanțe au terminat mate-info). Vorba unui student, la finanțe: primii 8 ani sunt mai grei laughing