| Angel977 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la un curs de pilot pentru avioane ultrausoare dar am cateva probleme:
1.Am un suflu sistolic si dioptrii in jur de -1.50, am sanse sa iau examenul medical?
2.Sa fac cursul de pilot avioane ultrausoare sau pilot planor? Care ar fi avantajele si dezavantajele la fie care?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu ochelari de vedere care corectează total vederea ( 20/20) se poate. Reritor la problema cardiacă este la aprecierea medicului.