| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu, daca stie cineva, eu fiind o domnisoara absolventa a facultatii de drept cum pot sa ma angajez intr-un post militar, pot sa fac ceva ca si continuare a facultatii sau trebuie sa o iau de la inceput cu academia militara, fara a mai avea nicio importanta facultatea?

2 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Pentru ce ai facut facultatea de drept. jurist, avocat sau visul oricarui absolvent inm. de ce nu ai reusit

| Puffulets a răspuns:

Presupun ca trebuie sa o iei de la capat avad in vedere ca un post militar nu se obtine asa usor. mai intai trebuie sa dai niste probe pentru admitere, si dupa continui cu specializarea in acest domeniu exact cum ai facut cu facultatea. abia apoi poti obtine un posthappy