| Madalyna29 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cam ce meserii se mai cauta acum happy. Iar de la ASE, ce specialitate e mai buna? Si... la care trebuie sa dau examen de admitere (si in ce consta) si la care nu? happy

PS: Multumesc frumos :*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, www.alegefacultatea.ro
Intră la ei pe site.
Succes!
Pa, pa.

| Braunion a răspuns:

Cele mai cautate meserii sunt de muncitor necalificat (caraus, taiator, etc), magazioner sau ospatar.
Pentru altfel de meserie trebuie sa fii foarte bun in ceea ce faci si sa ai experienta, altmiteri fac angajatorii pipi pe diplomele tale (nu mai suntem pe vremea comunismului sa fiim repartizati la un loc de munca imediat ce terminam studiile). De la ASE nicio specialitate nu e buna, economia e moarta deocamdata in Romania. Oricum, poti sa ai si 100 de diplome, important e sa stii sa faci ceva concret.

| westie21 a răspuns:

Eu te sfatuiesc contabilitate happy. firme vor fi mereu

| Traian18 a răspuns:

Poti sa-ti alegi ce specialitate iti place si care crezi ca te reprezinta mai bine (Contabilitate, Marketing, Comert, Management, etc), de exemplu eu sunt la Finante, Asigurari, Banci si Burse de Valori