| belabel1 a întrebat:

vreau si eu sa stiu unde as putea sa ma duc(ma refer la facultate) daca as vrea sa fac ceva in domeniul fotografiei! adica ma pricep sa fac fotografii dar si sa le editez. ce meserie as putea avea? de mentionat ca am facut liceu de mate-info:d P. S. facultatile trebuie sa fie din bucuresti!

Răspuns Câştigător
| taviyamato a răspuns:

Eu ca geograf iti spun ca te poti duce la Bucuresti la facultatea de Geografie sectia fotogrammetrie, vei lucra cu imagini satelitare, cu imagini fotogrammetrice, etc. Este nevoie de oameni cu un bun simt al observatiei in acest domeniu, este nevoie de oameni care au cunostinte de geometrie si putina matematica, multa imaginatie etc.

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

La Universitatea de Arte "George Enescu" din Iasi exista specializarea ARTE PLASTICE (cu direcţiile de studiu Pictură, Sculptură, Grafică, Foto, video, procesarea computerizată a imaginii). De asemenea, Probabil ca si la Universitatea Nationala de Arte din Bucuresti si Universitatea de Arta si Design Cluj-Napoca exista sectia foto-video.

| calitro a răspuns:

Cauta ceva facultate de IT si design.

| DianaDecember24 a răspuns:

Uiiiiiii,si eu vreau sa merg la un liceu de arte big grin si mie imi place RAU fotografiahappy