| Gaby_3356 a întrebat:

Vreau si eu va rog model de teza la matemematica clasa a VIII-a, sunt disperata nu stiu nimic crying. Pentru ca am pierdut foarte mult, am fost operata la picior sigh si peste 2 zile am teza.

7 răspunsuri:
| moniii a răspuns:

Ceva de genul;) http://www.emaramures.ro/......_II_v5.pdf
doar ca exerciti mai usoare :P
...:X funditsza:P

| OnnyMady a răspuns:

Nu te v-a ajuta cu nimic un model de teza incearca sa te uiti pe caiet si sa repetin niste metode invatate.

| minnieee a răspuns:

Http://www.didactic.ro/......tica/teste
Gasesti cateva modele de teza si cu mult noroc poti sa primesti unul la fel.Succes la teza :).

| mihaibrasov a răspuns:

Degeaba primesti modele daca nu stii sa le rezolvi. Imi pare rau daca chiar te-ai operat la picior, profesorul ar trebui sa te inteleaga. Plus ca o nota la o teza nu e un capat de lume, de fapt e nimic (iti zic dupa prea multi ani de scoala... liceu, facultate, masterat. ca o nota e nimic).

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Depinde de profesor, tezele nu se aseamana prea tare... Cea mai utila este recapituarea pentru teza, daca ai fost la scoala cand s-a facut recapitularea.
Te inteleg, si eu am facut asa la istorie.Doar 2 zile am stat acasa (pentru recuperarea dupa operatie) si cand m-am intors la scoala am dat testare la istorie. Unele informatii chiar nu le stiam si nici nu aveam cu sa le stiu, deoarece le-am cerut lectiile unor colege, dar nu mi le-au dat(nu stiu de ce.imi erau bune prietene). Slava Domnului ca acea testare nu putea fi trecuta in catalog(era interzis prin lege) si nu a prea contat.
Dar sa revenim la teza ta. Uite cateva modele (trebuie sa le descarci)
http://mate.info.ro/MaterialDescription.aspx?ID=817

http://www.calificativ.ro/......-a359.html

http://www.edu.ro/index.php/articles/c748/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cartea? a fost si ea operata? sau te-a afectat si la cap operatia de la picior? gaaabyyy.nu tine. puteai sa inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiaza si tulaughing