| Visaancuta a întrebat:

Vreo recomandare pentru facultate sa ajung sa stau la birou si eleganta? laughing) am 17 si sunt la mate-info si nu am nicio idee ce facultate sa urmez.din cate am vazut pe internet, facultatea e un trend..si peste tot e cu bani si pile. ma gandeam la farmacie.ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| roxanicutza87 a răspuns:

Birou si eleganta? laughing) Stai cat mai departe de domeniul medical...cat despre pile, nu tot ce zboara se manacawinking
O zi faina!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa stai la birou si eleganta si alegi farmacia? stii ca dupa ce termini farmacia iesi vanzator si stai in spatele unei tejghele nu?

oricum a iti alege facultatea dupa criiteriile tale e o mare greseala, facultatea o alegi dupa pasiunile tale, dupa ceea ce te pricepi nu dupa cum vrei sa fii imbracata cand o termini.

| Gabriellla989 a răspuns:

Mai bine mergi la ASE, am acolo o ruda care sta la banca la birou!

| Liviu4you a răspuns:

Daca ai 17 ani si habar n-ai ce vrei sa faci cu viata ta, e rau. Insa niciodata nu e prea tarziu, nu?
Gaseste-ti pasiunea si urmeaz-o.

| AddyTakaBlack a răspuns:

Mda... birou si eleganta greu.

| positivity a răspuns:

Mai am de învățat până să ajung eu la facultate încă patru ani, însă, aș putea să te ajut!
Am un verișor care a fost la un liceu de profil mate-info, și s-a îndreptat către facultatea de informatică din Iași!
Acum are un job destul de drăguț, și câștigă și bine!
Știu că are propriul birou, și în plus, este un job elegant; doar stă la calculator! Iar în timpul liber, în weekend-uri bănuiesc, șeful îi duce în multe locuri, pe banii firmei!

| trolololo a răspuns:

Daca îți place informatica, te duci la o facultate de profil. E o meserie dificila, facultatea tot dificila dar nu imposibila, dar vei lucra la birou. big grin

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La farmacie nu stai jos, ești activă!
www.alegefacultatea.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.