| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua!
1. Dacă ai demisionat din poliție, se mai poate ajunge înapoi in sistem? Dacă da, care sunt acele metode.
2. De asemenea, daca ai demisionat din poliție, se mai poate ulterior da admitere din nou intr-o instituție de învățământ a M.A.I.? Pentru a o lua de la 0?
Vă multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, se poate, bineinteles daca au nevoie de tine, depunand o cerere de reincadrare.
2.Nu se mai poate face alta scoala de politie, daca ai facut facultatea de politie. Daca ai facut doar scoala de agenti de politie ai putea urma facultatea, daca indeplinesti conditiile cerute, in primul rand varsta, mi se pare ca varsta maxima este de 27 de ani.
In orice caz du-te la compartimentul de resurse umane de la IPJ din judetul de domiciliu, acolo vei afla tot ce vrei.