| Slow08 a întrebat:

Buna Ziua! A intrat cineva de pe telegram pe mine sa ma abonez la un canal de Youtube (m-am abonat) despre vizitele in Romania si a zis ca pot sa primesc intre 2000 si 5000 de ron doar ca m-am abonat.Si acum imi cere ibanul zice ca e un serviciu partime si cere ibanul sa imi trimita bani. Oare e de incredere sau nu?!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu imi zici ca tu ai zis ca wow, ce veste buna imi da cineva 5000 lei ca sa ma abonez la un canal.

| johnnny123 a răspuns:

Și la tine în cap nu s-a aprins niciun beculeț roșu atunci când cineva ți-a promis 5000 de ron doar ca să te abonezi la un canal?

| ninuku a răspuns:

Daca iti cere doar ibanul nu are nimic, daca iti cere si nr de card sau alte date ale cardului sa nu-i dai nimic.

| MihaitzaItza a răspuns:

"a zis ca pot sa primesc intre 2000 si 5000 de ron doar ca mam abonat."

loool, buna asta

| GeogG23 a răspuns:

Auzisem si eu la un moment dat despre ei si primisem exact acelasi mesaj. N-am avut curaj sa interactionez, dar am auzit cum ca or sa iti trimita captura de ecran ca au facut transferul si ca ti-au pus mai mult, iar tu trebuie sa le dai inapoi. NU STIU SIGUR daca asa se procedeaza sau e SCAM ori altele, dar iti sugerez sa ai grija. Eu primisem mesaj pe WhatsApp