| cristiibm a întrebat:

A urmat cineva cursul gratuit de "Îngrijitor/Îngrijitoare bătrâni la domiciliu"?
Va rog detalii. Va multumesc.

1 răspuns:
| StefanescuDaniel a răspuns:

Da logodnica mea l-a urmat chiar in vara anului 2022. Dureaza intre o luna si trei luni din cate stiu eu, tin sa precizez ca ea l-a facut online pe laptop pe timp de pandemie si se vedeau cu totii pe camera web pe Whatsapp sau Skype nu mai stiu exact dar nu e niciun gratuit. Pana la urma iti vor cere bani si iti vor spune ca acel curs este gratuit dar trebuie sa iti platesti diploma pentru a o primi si ti se va cere suma de 300-500 RON, cam asa ceva depinde. Sper ca te-am lamurit. Eu am facut cursul de 3 ani pe bune de asistenti medicali si am lucrat timp de 7 ani si cateva luni in Austria ca si ingrijitor de batrani/infirmier/brancardier/ in azilul de batrani/diverse clinici si am experienta deci stiu cu siguranta ce vorbesc.Mult noroc iti doresc sa ai in tot ceea ce vrei sa realizezi, rabdare, fericire si cat mai multa dedicare! Funda?