| autodidact a întrebat:

Bună ziua, Absolvenții următoarelor două specializări (Contabilitate și informatică de gestiune, Management) pot preda după absolvire discipline economice în învățământul preuniversitar? Ce discipline/materii ar putea preda?

1 răspuns:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Trebuie sa fi facut si absolvit toate materiile de la modulul psihopedagogic. Acest modul contine mai multe discipline.
Daca l-ai facut modului poti afla informatia chiar de la sursa: de la Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic unde ai facut tu modul. Ar trebui sa poate sa iti ofere informatiile pe care le-ai mentionat mai sus.