| 熊Panda熊 a întrebat:

Buna ziua! Aceasta este prima mea postare aici.
Sunt in clasa a VIII a si inca nu stiu sigur la ce liceu sa merg. Ma gandesc sa merg la pedagogie, pentru ca mie imi plac copii si mi-ar placea sa ii invat diferite lucruri, insa nu prea pot sa ma "pun pe-o minte cu ei " adica sunt cam serios cu cei mici, si mi-e cam groza de momentele acelea in care fac nazbatii, dar, totusi as vrea, mai degraba sa devin psiholog.
Invatatorilor si profesorilor, ce ma sfatuiti sa fac? Ce va place si ce nu va place in cariera voastra?
Daca vreau sa devin psiholog, e ok daca fac liceul pedagogic?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E destul de greu sa-ti gasesti post ca psiholog in zilele de astazi. Ai putea totusi sa dai ca invatator, nu e chiar atat de greu si in clasele 1-4 copiii se sperie mai mult de un ton serios si ii poti pune usor la punct.

1 răspuns:
| 熊Panda熊 explică:

Nu am formulat asa de bine partea aceea cand spun ca sunt prea serios cu ei. Nu sunt extraordinar de serios, caci ma mai distrez cu ei, si mai patrund in mintea lor.