| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua.
Am 17 ani și cam pe la 20-21 de ani as vrea sa particip la un serial de pe Netflix.
Dar nu știu cum, m-ar interesa ceva serial sau chiar film cu supernatural, cu puteri.
Știu sa editez clipuri, poze nu știu dacă o să mă ajute, sunt la un liceu profesional clasa a10-a.
Ce pot sa fac ca sa particip la un serial sau chiar film?
Sau ce suma trebuie.

Mă puteți ajuta cu orice răspuns?
Astept!
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Vreau să particip la un serial de pe Netflix cu puteri"...

Din felul în care ai formulat întrebarea mă îndoiesc că înțelegi cu adevărat ce cunoștințe trebuie să ai ca să ajungi "să participi" la un serial de pe Netflix și cu ce super-profesioniști trebuie să concurezi pentru un asemenea job.

Crezi că oamenii care lucrează la Black Mirror sau la Stranger Things sunt niște puști de 20 de ani care au "editat" câteva clipuri și poze pe pc-ul de acasă cu un soft gratuit?

Realist vorbind, nivelul tău de cunoștințe este probabil pe la 4-5, iar ca să ajungi să lucrezi la Netflix trebuie să fie cam pe la 98-99.

Nu spun că este imposibil să ajungi acolo, dar asta înseamnă să parcurgi cu brio vreo sută de pași intermediari. Să faci cursuri, să stăpânești la perfecție cele mai folosite softuri de editare profesională, să începi să-ți faci un portofoliu de lucrări personale, apoi să lucrezi la proiecte mici chiar și pe gratis, apoi la proiecte din ce în ce mai mari, apoi cel mai probabil să pleci din țară, și poate într-o zi să ajungi acolo unde vrei.

Dar asta nu se va întâmpla doar pentru că "vrei". Se va întâmpla numai dacă ești dispus să investești zeci de mii de ore de muncă în treaba asta.

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca iti doresti luna de pe cer
1. nu esti in tara potrivita
2. chiar daca ai fi in state TOT au jdemii de aplicanti, in orice chestie oarecare care are de a face cu filmul

si ai mentionat "Netflix" si "Supernatural"
ca sa iti arat cat de gresita e tara in care esti:
https://www.tpu.ro/filme/de-ce-nu-gasesc-serialul-supernatural-pe-netflix/
Supernatural ESTE pe Neflix
http://www.google.com/search?q=supernatural+netflix
DAR NU IN RRRRROMINICA:
http://www.netflix.com/title/70143825
"page not found"... daaaa, si eu iubesc DISCRIMIAREA X(

| readytofly a răspuns:

Salut. Poti urmari anunturile de casting de pe https://www.ucast.ro/castinguri

| Drsss a răspuns:

Sa editezi un film e foarte greu, nu oricine poate face asta, iti trebuie o diplomă în primul rând si trebuie sa te pricepi foarte bine la editări, poze poate edita oricine.

| Dloepr a răspuns:

Dă la actorie