| Biancaandreea123456 a întrebat:

Buna ziua!
Am 17 ani si sunt in cautarea unui job part time pe perioada vacentei de vară, m-ar interesa un post de barista la 5 to go, am vazut afișe in diferite locatii ale magazinului. Nu am avut inca ocazia de a merge fizic acolo pentru a cere mai multe detalii si nu gasesc metode de contact pe site-ul lor ( site ce nu a mai fost actualizat din 2016-2017).
Anyways, ceea ce vreau sa știu este dacă angajeaza sau nu minori.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Fă-ți timp să mergi acolo unde vrei să lucrezi, ca să te vadă angajatorul. Vei sta de vorbă cu el.
Cam oriunde se pot angaja și minorii unde nu se cere experiență; dar programul minorilor va fi de 4 ore/zi maxim (sau cam așa ceva).
Dar trebuie să mergi; că nu se știe de unde sare iepurele.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi si intereseaza-te direct acolo. Aici parerile sunt impartite.