| cosminkoko a întrebat:

Am gasit printr-un prieten un post de assistent marketing la cora. As vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu informatii in legatura cu postul acesta, ce inseamna mai exact, daca stie careva. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ideal ar fi daca ti-ar raspunde cineva care chiar lucreaza la cora pe acest post, pentru ca sunt ceva diferente de la o firma la alta, fiecare isi organizeaza activitatea cum considera ca e mai bine pentru ei. daca nu ai norocul asta, o idee cat de cat iti poti face de aici, o fisa a postului assistent marketing la alta firma, se pot potrivi multe:

Sarcini ale asistentului de marketing:

-Comunica si mentine legatura cu furnizorii de produse si servicii necesare desfasurarii activitatii de marketing:

Produse promotionale destinate actiunilor din ziarul X
Produse promotionale destinate evenimentelor firmei X; VIP Club etc.

-Ajuta la proiectarea materialelor publicitare si a revistei firmei X

-Gestioneaza stocul de materiale promotionale si acordarea acestora

-Monitorizeaza concurenta

-Analizeaza ofertele publicitare

-Colecteaza informatii despre client pe baza de chestionar

-Participa la actualizarea website-ului firmei, la editarea si difuzarea newsletter-urilor tiparite si electronice

fiind assistent marketing, o sa faci cam ce o sa-ti spuna managerul de marketing.
succes!