| Angelsergiuboy a întrebat:

Buna Ziua!
Am lucrat in urma cu un an la o firma de transport si chiar si dupa 1 an tot sunt sunat si primesc mesaje pe whatapp de la diferiti clienti de la colaboratori cu firma respectiva si sunt deranjat aproape zilnic pentru ca patronii acelei firma nu au avut bunul simt sa schimbe Numele profilului si Numarul de Telefon si sunt deranjat in permanenta.

Au voie sa faca asa ceva si ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| diianna91 a răspuns:

Schimba-ti numarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Anunta i si tu frumos sa faca schimbarea.

Bula
| Bula a răspuns:

Asta se intampla daca folosesti numarul tau personal in loc de telefon de servici.

| Dragobeta a răspuns:

Fiind numarul tau, nu ai alta solutie decat sa schimbi numarul.

| Dragobeta a răspuns:

Fiind numarul tau, nu ai alta solutie decat sa schimbi numarul.
Clientii nu stiu ca nu mai lucrezi acolo. Asa ca... au voie.
Firma trebuie sa schimbe numarul de telefon cu al noului angajat. Sau sa-l stearga pe al tau.

| Angelsergiuboy explică:

Dar patronul stie si nu vrea sa schimbe numarul meu de telefon de acolo, la ITM sau ceva nu se poate face o plangere asta ma intereseaza sa ii loveasca la portofel pe patroni altfel nu o sa imi schimbe numarul de telefon si eu nu vreau sa imi schimb numarul de telefon din cauza unui patron de rahat.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ti-ai folosit numaurl de telefon personal, pentru compania care ai lucrat si de aceea cleintii continua sa te sune.
Schimba-ti numarul de telefon si nu-l mai da niciodata clientilor la firma unde elucerzi.
foloseste telefonul companiei si atat.