| fdmarius a întrebat:

Am o intrebare am dupa ce termin 18 ani si termin liceul... dau bac-ul si mai fac ce mai am de facut. as vrea sa ma inrolez in armata ca soldat voluntar. As vrea sa stiu daca se poate sa fiu acceptat daca in trecut am avut 1 singura antecedenta penala cand eram minor la care am primit o amenda de 500 LEI. Trebuie sa fii perfect curat pentru a fii acceptat? Multumesc anticipat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa cum ti-am spus nu cred ca o sa ai probleme, pedepsele penale din timpul minoritatii se sterg din cazierul judiciar.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa fii acceptat, pedepsele din timpul minoritatii se sterg din cazierul judiciar. Si amenda chiar a fost penala sau contraventionala?

| fdmarius explică (pentru Ioandelasal):

A fost amenda penala.

| Ioandelasal a răspuns (pentru fdmarius):

Pentru ce infractiune?

| fdmarius explică (pentru Ioandelasal):

Furt

| Ioandelasal a răspuns (pentru fdmarius):

Asa cum ti-am spus nu cred ca o sa ai probleme, pedepsele penale din timpul minoritatii se sterg din cazierul judiciar.