| Toni1p000 a întrebat:

Bună ziua. Am o întrebare eu vara am terminat școala și am diploma de operator cnc. Eu vreau sa ma angajez la forma BOSCH pe site scrie ca angajează operatori la roboti industriali. Operatori la roboti industriali sunt și operatori cnc sau sunt altceva? Mulțumesc pentru răspuns

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Seamana intre ele, ca principiu.
Si robotii industriali sunt programati, dar difera piesele si programarea.
Daca ai experienta cu CNC, atunci poti invata usor aparatele programate.

| mihai69 a răspuns:

Sunt altceva, dar e posibil să te descurci.
Încearcă, succes!

| KovacsB a răspuns:

Acelasi lucru.
Apesi pe buton bagi piesa, apesi pe buton scoti piesa.
Ai nevoie doar de doi neuroni.
Ok, mai ai nevoie de inca unul daca vrei sa mergi la baie.