| Inarf a întrebat:

.. am o intrebare in legatura cu admiterea la scoala de politie. Am fost exmatriculata pentru absente. Se pune ca abatere disciplinara? Mentionez ca in invatamantul postliceal am patit asta

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exmatricularea, indiferent de motiv, este o sanctiune disciplinara, de fapt cea ma grava sanctiune disciplinara.
Se poate sa nu fie luata in considerare exmatricularea din invatamantul postliceal, avand in vedere ca pentru admiterea intr=o scoala de politie trebuie sa fi absolvit liceul cu diploma de bacalaureat si sa fi avut media generala la purtare a anilor de liceu de cel putin 9.

| Inarf explică (pentru Ioandelasal):

Cea mai grava? Absentele?

| GdX a răspuns:

Ohoooo si inca cum.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se va face legătură cu asta.